Když ztratíme svůj vlastní názor, ztratíme tím sami sebe….

 Ti z vás, kteří nás sledují pravidelně, tak jste si jistě všimli, že jsme do našich e-booků zařadili i jeden takový specifický v tom, že je spojený s výzvou, zda se jako lidský druh dokážeme obejít bez masa. Nezávazně na to jsem jako autorka tohoto e-booku získala spoustu negativních ohlasů. Dost mě to zklamalo. Každopádně je velice důležité se nad to povznést. Uvědomila jsem si, že vlastně jsem vděčná za všechny ty negativní reakce. A ptáte-li se proč, tak já vám to hned vysvětlím.

 Většina populace je nastavena tak, že sdílí názor většiny. Sdílí názor, že co není vědecky podložené výzkumy nemůže fungovat, že nejsme-li známými šéfkuchaři, tak ani nemůžeme dávat mezi lidi něco co si zaručeně každý koupí, a že pokud nevystupujeme v televizi a nemáme své vlastní kuchařské show, jsme za podivína. Za podivína skrývající se v mladé dívce, která si chce užívat život a peníze potřebuje, aby mohla trávit letní dovolenou u moře.

Tyto ohlasy mě donutily se zamyslet, proč to takhle je. Přišla jsem na to, že lidé, kteří se opírají o názory jiných ztrácejí sami sebe. Ztrácejí svůj vlastní pohled na věc, na projekty a další věci se kterými se mohou v životě setkat. Stejně tak, když do světa dáme něco zcela nového, co zase tak nerezonuje s něčím tradičním. Přemýšlela jsem, jak asi vypadají jejich večery. Možná je tráví u televizních zpráv, dostávají do sebe negace a jsou negativní na své okolí.

Soudí už od prvních pohledů na fotografii. Vidí ve vás mladou ženu, která rozjíždí byznys za účelem peněz. Jsou stále zaměřeni na výsledek. V životě chtějí jediné, zapadnou mezi ostatní a splynout v davu. Jakmile totiž vybočí stávají se blázny, snílky. Čas zbytečně meškají tím, že svou pozornost zaměřují k ostatním k jejich názorům. Svoboda se jim vytrácí přímo pod nohama.

Vy přijdete s něčím novým, s něčím, co vychází z vaší vnitřní síly. Dostáváte totiž impulsy, myšlenky žhnoucí z vašeho vědomí. Jako by se někdo opíral o váš potenciál a věřil by, že vy dokážete něco přelomového. Následujete své poslání a chcete ho předat lidem. Peníze nepotřebujete, protože jste bohatí vnitřně.

Chcete měnit svět i když jste sami sobě blázny, ale vaším motorem jsou právě všichni ti lidé, kteří s vámi nesouhlasí. Motivují vás k tomu, abyste se drželi toho, co vás naplňuje. Dodávají vám velkou vnitřní sílu. Svou kritikou vás vlastně pozvedají k tomu, abyste nesešli ze své cesty. A vy musíte jediné-VYTRVAT, protože pak budete sklízet to co jste zaseli.

„Člověk, který přichází s novou myšlenkou je blázen do té doby, než jeho myšlenka zvítězí.“

Mark Twain

A tak proto… Děkujme všem těm, kteří s námi nesouhlasí. Děkujme jim za všechny ty urážky, protože oni nás posouvají. Oni přidávají do našich projektů palivo, abychom jeli kupředu. Nevěnujme svůj čas slzám pro všechny ty lidi, kteří již dávno ztratili sami sebe. Rozjíždějme své sny. Vraťme se do dětských let, kde jsme těch snů měli nespočet. Překážky neexistují to jen my si je děláme sami.

Článek věnovaný všem, kteří ještě roní slzy nad kritikou od ostatních.

Autorka článku: Kateřina Havlíčková

Líbí se vám naše články a chcete  podpořit rozvoj centra ?

Naší  práci můžete podpořit odesláním jakéhokoliv peněžního daru na náš bankovní účet z České a Slovenské Republiky:

2401502051/2010 s poznámkou DAR

FIO Banka, a.s.

IBAN CZ9620100000002401502051

FIOBCZPPXXX

Předem velice děkujeme!

 

Komentáře