Emoční přístup k učení jako účinná forma vzdělávání?

Výsledky a emoce nás provázejí ruku v ruce již od dětství. Jsou přirozenou a neoddělitelnou součástí každého z nás. I náš mozek je uspořádán tak, že disponuje pravou a levou mozkovou hemisférou.
Ta pravá je více tvořivá a intuitivní, kdežto levá spíše víc analytická. Levá mozková hemisféra si tedy víc „potrpí“ na výsledky, pravá hemisféra více na emoce.
V dnešním světě však většina z nás využívá levou mozkovou hemisféru. Zavedený vzdělávací systém je také nastavený převážně „na výsledky a výkon.“
Tato výsledková výchova nás začíná formovat už ve školních lavicích. 
Učíme se všechno mechanicky nazpaměť, samé poučky, nekonečné memorování z knih, data narození slavných spisovatelů, v cizím jazyce se biflujeme nová slovíčka…
Úspěch se pak měří podle toho, kolik si takových pojmů dokážeme zapamatovat. A potom, když po škole objevíme reálný život, často přichází těžký boj. 
Vždy nám záleželo na tom, abychom se učili prakticky a efektivně s ohledem na současný život. Aby se žáci a studenti ve škole učili poznatky, které se jim budou ukládat do dlouhodobé paměti a ne do té kratkodobé. Jinak všechno, co se naučili například na písemku, hned po jejím dopsání zapomínají.
Proto jsme na základě naší praxe vyvinuli koncepci emočně-výsledkových typů. Tuto koncepci uplatňujeme právě v naší společnosti ALTYA. Díky této koncepci dokážeme v naší společnosti několikanásobně zlepšit vzdělávací proces a všechny osvojené poznatky ukotvit do dlouhodobé paměti našich studentů. A tak se vám s námi nestane, že se kupříkladu po letech učení se cizímu jazyku tímto jazykem v zahraničí prostě nedomluvíte.

Naše filozofie

Je všeobecně známo, že symbol srdce znázorňuje lásku. I v našem případě práce, kterou děláme, děláme od srdce. Pokud i vy se společně s námi otevřete lásce, dokážete uskutečnit cokoliv, co budete chtít.

 

U nás probíhá vzdělání v jakékoliv formě. Nejenom, že se budete učit, jak správně mluvit anglicky, německy, či jak se zasvětit do výuky účetnictví. Také se naučíte, jak aktivovat své vědomí. To vše se odehrává v naší mysli.

 

A protože každé zaseté semínko musí mít nějakého patrona, nebo průvodce, seznamte se s Archandělem Zadkielem. On je Archandělem všeho vzdělání, transformace a spravedlnosti.

 

Nikoleta Manduchová

spoluzakladatelka společnosti ALTYA a ♥ v oblasti vzdělávání

Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje.

Jsem pedagožka, lektorka jazyků a tvůrkyně efektivního a praktického vzdělávání, které přináší radost a nadšení jak studentům a žákům, tak i učitelům a lektorům. Působila jsem ve více jazykových školách, ve firmách, na školách, soukromě, prošla jsem mnoha školeními, konferencemi, zahraničními pobyty, abych své poslání učit prohloubila ještě více. Výsledek? Vždy jsem inklinovala k alternativnímu školství a proto jsem vyvinula koncepci emočně-výsledkových typů, založenou na mé praxi. Díky této koncepci dokážeme mnohonásobně zlepšit vzdělávací proces a všechny poznatky se hlavně učíte do dlouhodobé paměti. Tím pádem se vám už více nestane, že se např. dlouhá léta učíte cizí jazyk a přitom se v zahraničí vůbec nedomluvíte. Také boříme mýtus, že vzdělávání v ČR a SR je nudné a zastaralé. Není to pravda, pouze jsme každý jinak motivován do akce.

Kateřina Arnae Havlíčková

spoluzakladatelka společnosti ALTYA a ♥ v oblasti osobního rozvoje

Každou laskavostí tvoříme  budoucnost. Láska je odpovědí na jakékoliv otázky.

Duchovnímu růstu se věnuji již od roku 2012. Životní zkušenosti využívám do praxe a pomáhám tak lidem více pochopit, proč se jim dané věci dějí. Mou přestupní stanicí byla práce v nemocničních prostředí, kde jsem působila jako ošetřovatelka. Tato praxe mi přinesla do života mnoho "baječných kolegů", poznatků a také zkušeností. Později jsem se začala věnovat alternativnímu léčení, kdy nemoce pocházejí z emocí. Velkým pomocníkem mi je právě reiki, kdy se snažíme v naší společnosti daný problém odstranit do hloubky odkud pochází. Taktéž se věnuji i malbě vysoko vibračních obrazů do kterých předávám posvátnou reiki energii. Obrazy mají také léčivou schopnost vyrovnávat energie v našem energetickém poli a v prostoru. Což vede k velice pozitivním výsledkům, které jsem testovala.

Tým společnosti ALTYA

Mgr. Nikoleta Manduchová

Pedagožka, lektorka, poradenství v oblasti jazykového vzdělávání

Kateřina Arnae Havlíčková

Poradenství, konzultace, inspirace v osobním rozvoji, malířka

Jana Lineková

Lektorka anglického a španělského jazyka, zaškolování nových lektorů a dobíječ pozitivní energie :)

Bc. Petra Opekarová

Lektorka anglického jazyka, vytváření výukových materiálů, vnášení systému do firmy

Ing. Juraj Pilko

Lektor arabského jazyka

Bc. Mariana Pascual

Lektorka španělského a anglického jazyka (NATIVE SPEAKER)

Bc. Karla Duračinská

Lektorka německého jazyka

Mgr. Yvetta Ellerová

Certifikovaná terapeutka