Emoční přístup k učení jako účinná forma vzdělávání?

Výsledky a emoce nás provázejí ruku v ruce již od dětství. Jsou přirozenou a neoddělitelnou součástí každého z nás. I náš mozek je uspořádán tak, že disponuje pravou a levou mozkovou hemisférou.
Ta pravá je více tvořivá a intuitivní, kdežto levá spíše víc analytická. Levá mozková hemisféra si tedy víc „potrpí“ na výsledky, pravá hemisféra více na emoce.
V dnešním světě však většina z nás využívá levou mozkovou hemisféru. Zavedený vzdělávací systém je také nastavený převážně „na výsledky a výkon.“
Tato výsledková výchova nás začíná formovat už ve školních lavicích. 
Učíme se všechno mechanicky nazpaměť, samé poučky, nekonečné memorování z knih, data narození slavných spisovatelů, v cizím jazyce se biflujeme nová slovíčka…
Úspěch se pak měří podle toho, kolik si takových pojmů dokážeme zapamatovat. A potom, když po škole objevíme reálný život, často přichází těžký boj. 
Vždy nám záleželo na tom, abychom se učili prakticky a efektivně s ohledem na současný život. Aby se žáci a studenti ve škole učili poznatky, které se jim budou ukládat do dlouhodobé paměti a ne do té kratkodobé. Jinak všechno, co se naučili například na písemku, hned po jejím dopsání zapomínají.
Proto jsme na základě naší praxe vyvinuli koncepci emočně-výsledkových typů. Tuto koncepci uplatňujeme právě v naší společnosti ALTYA. Díky této koncepci dokážeme v naší společnosti několikanásobně zlepšit vzdělávací proces a všechny osvojené poznatky ukotvit do dlouhodobé paměti našich studentů. A tak se vám s námi nestane, že se kupříkladu po letech učení se cizímu jazyku tímto jazykem v zahraničí prostě nedomluvíte.

Naše filozofie

Je všeobecně známo, že symbol srdce znázorňuje lásku. I v našem případě práce, kterou děláme, děláme od srdce. Pokud i vy se společně s námi otevřete lásce, dokážete uskutečnit cokoliv, co budete chtít.

 

U nás probíhá vzdělání v jakékoliv formě. Nejenom, že se budete učit, jak správně mluvit anglicky, německy, či jak se zasvětit do výuky účetnictví. Také se naučíte, jak aktivovat své vědomí. To vše se odehrává v naší mysli.

 

A protože každé zaseté semínko musí mít nějakého patrona, nebo průvodce, seznamte se s Archandělem Zadkielem. On je Archandělem všeho vzdělání, transformace a spravedlnosti.

 

Nikoleta Manduchová

spoluzakladatelka společnosti ALTYA a ♥ v oblasti vzdělávání

Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje.

Jsem pedagožka, lektorka jazyků, pro kterou bylo učení od dětství posláním. Působila jsem ve více jazykových školách, ve firmách, na školách, soukromě, prošla jsem mnoha školeními, konferencemi, zahraničními pobyty, abych své poslání učit prohloubila ještě více. Výsledek? Vždy jsem inklinovala k alternativnímu školství a proto jsem vyvinula koncepci emočně-výsledkových typů, založenou na mé praxi. Díky této koncepci dokážeme mnohonásobně zlepšit vzdělávací proces a všechny poznatky se hlavně učíte do dlouhodobé paměti. Tím pádem se vám už více nestane, že se např. dlouhá léta učíte cizí jazyk a přitom se v zahraničí vůbec nedomluvíte. Také boříme mýtus, že vzdělávání v ČR a SR je nudné a zastaralé. Není to pravda, pouze jsme každý jinak motivován do akce.

Kateřina Arnae Havlíčková

spoluzakladatelka společnosti ALTYA a ♥ v oblasti osobního rozvoje

Každou laskavostí tvoříme  budoucnost. Láska je odpovědí na jakékoliv otázky.

Duchovnímu růstu se věnuji již od roku 2012. Životní zkušenosti využívám do praxe a pomáhám tak lidem více pochopit, proč se jim dané věci dějí. Mou přestupní stanicí byla práce v nemocničních prostředí, kde jsem působila jako ošetřovatelka. Tato praxe mi přinesla do života mnoho "baječných kolegů", poznatků a také zkušeností. Později jsem se začala věnovat alternativnímu léčení, kdy nemoce pocházejí z emocí. Velkým pomocníkem mi je právě reiki, kdy se snažíme v naší společnosti daný problém odstranit do hloubky odkud pochází. Taktéž se věnuji i malbě vysoko vibračních obrazů do kterých předávám posvátnou reiki energii. Obrazy mají také léčivou schopnost vyrovnávat energie v našem energetickém poli a v prostoru. Což vede k velice pozitivním výsledkům, které jsem testovala.

Tým společnosti ALTYA

Mgr. Nikoleta Manduchová

Pedagožka, lektorka, poradenství v oblasti jazykového vzdělávání

Kateřina Arnae Havlíčková

Poradenství, konzultace, inspirace v osobním rozvoji, malířka

Jana Lineková

Lektorka anglického a španělského jazyka, zaškolování nových lektorů a dobíječ pozitivní energie :)

Bc. Petra Opekarová

Lektorka anglického jazyka, vytváření výukových materiálů, vnášení systému do firmy

Ing. Juraj Pilko

Lektor arabského jazyka

Bc. Mariana Pascual

Lektorka španělského a anglického jazyka (NATIVE SPEAKER)

Bc. Karla Duračinská

Lektorka německého jazyka

Mgr. Yvetta Ellerová

Certifikovaná terapeutka