Mgr. Nikoleta Manduchová

Dokážem premeniť obyčajné projekty v žijúce, veľkolepé diela, prinášajúce hojnosť všetkým zúčastneným. 

Som pedagogička a lektorka jazykov, pre ktorú bolo učenie od detstva poslaním. Pôsobila som vo viacerých jazykových školách, vo firmách, na školách, súkromne, prešla som mnohými školeniami, konferenciami, zahraničnými pobytmi, aby som svoje poslanie učiť prehĺbila ešte viac. Výsledok?

Vždy som inklinovala k alternatívnemu školstvu a preto som sa rozhodla v Brne založiť svoje vlastné vzdelávacie centrum, ktoré je založené na koncepcii emočne-výsledkových typov, vďaka čomu dokážeme mnohonásobne zlepšiť vzdelávanie v oblasti výuky cudzích jazykov a všetky poznatky sa hlavne učíte do dlhodobej pamäte. Tým pádom sa vám už viac nestane, že sa dlhé roky učíte cudzí jazyk a pritom sa v zahraničí vôbec nedohovoríte.  Taktiež boríme mýtus, že vzdelávanie v ČR a SR je nudné a zastaralé. Nie je to pravda, iba sme každý inak motivovaný do akcie.


Kateřina Havlíčková

Ať už je otázka jakákoliv, odpovědí je vždy láska. 

Duchovnímu růstu se věnuji již od roku 2012. Životní zkušenosti využívám do praxe a pomáhám tak lidem více pochopit, proč se jim dané věci dějí. Mnoho klientů se na mě obrací právě s léčením reiki energie na kterou se specializuji.  Jsem také spisovatelka, která píše články týkající se Andělů, channelingu a dalších témat spojených s osobním rozvojem. Cítím, že je potřebné znát pravou podstatu nejen o životě, ale i o duchovním světě. Avšak někdy je ta pravda krutá, šokující. Naším právem je jí znát. Protože my všichni jsme součástí veškerého universa.

Jako i bývalý zdravotník se také věnuji malbě vysoko vibračních obrazů do kterých předávám posvátnou reiki energii.Tématy pro mě jsou vždy samotní lidé, kteří mají zájem si nechat namalovat obraz, který je přesně pro ně. Obrazy mají také léčivou schopnost vyrovnávat energie díky Rei-ki symbolům. Zajímám se o veganskou stravu a miluji vaření na této úrovni. Napsala jsem svou první bezmasou kuchařku, která pomáhá lidem pochopit, že rostlinná strava navyšuje jejich vibrace.


Mgr. Yvetta Ellerová

Moje motto? Slovo a Vědomí jsou naším osudem – v nich je velká síla i naděje. Stejně jako v dětech. Protože děti, hudba, poezie a barvy jsou za-zrakem, zázrakem.

Jsem šťastná ze svého života, tvoření i práce, kterou jsem zasvětila převážně dětem. Nyní, když mé tři vlastní děti dospěly, odešly do světa, otevřely se mi brány k nové tvůrčí práci, terapii, poezii i hudbě, k vědomé radosti. Mou velkou radostí (možná dokonce povinností) je předávat svou zkušenost dál, protože dělením vzniká více. Proto se s vámi mohu podělit o mnoho zkušeností. Jednak z oblasti pedagogické, ale také terapeutické a umělecké.

V roce 1991 jsem zřídila a potom 21 let řídila Alternativní mateřskou školu v Ostravě. V současné době se věnuji terapii dětí a dospělých. Z mé zkušenosti a praxe se zrodila Lightsofie – moudrost světla, je to pomoc a radost, které se nedají slovy popsat. Kromě toho se věnuji arteterapii, energetické psychologii, emoční terapii, aromaterapii…, a také lektorování pedagogických, psychologických a tvůrčích seminářů. 

Mám za sebou externí spolupráci s Českou televizí při psaní scénářů k dětským pořadům a pohádek pro děti, překládám pro slovenské nakladatelství KK Bagala, spolupracuji s ostravským nakladatelstvím Protimluv, pro který píši rozhovory s uměleckými osobnostmi a tvořím překlady knih a pro hudební skladatele píši operní libreta. 


Bc. Ivana Melicharová

Na kutálejícím se kameni neroste mech

Účetnictvím se zabývám od svých 19 let, kdy jsem po maturitě na gymnáziu nastoupila jako mzdová účetní. Po revoluci jsem si  udělala maturitu z účetnictví a nyní jsem dokončila studia na vysoké škole ekonomické ve Znojmě, obor účetnictví a finanční řízení podniku. Ráda zúročím své znalosti ve vedení účetnictví a daňové evidence včetně mezd a daní, pro podnikatele. Zastupovaní klientů na všech úřadech je pro mě samozřejmostí. Pracuji s programem Money S3.

Také jsem vystudovala Národní institut pro další vzdělávání - pedagogické minimum, abych se mohla věnovat výuce účetnictví. Mám zájem doučovat studenty středních a vysokých škol účetnictví a učit při rekvalifikačních kurzech zájemce o účetnictví.

Samozřejmě jdu s dobou a nabízím vyučování účetnictví i pomocí skype, čímž oběma (studentovi a lektorovi) odpadá cestování do místa výuky. Tímto způsobem mohu vyučovat kohokoli odkudkoliv.


Bc. Karla Duračinská

„Cílem vzdělání a moudrosti je, aby člověk viděl před sebou jasnou cestu života, po ní opatrně vykračoval, pamatoval na minulost, znal přítomnost a předvídal budoucnost.“  - Jan Amos Komenský

Německý jazyk mě provází od školních let. Poslední roky s ním pracuji však intenzivně. Moje životní cesta mě v roce 2011 zavedla do německého města Baden-Baden, kde jsem měla možnost žít, pracovat a vzdělávat se nejen v jazyce, ale celkově ve způsobu a každodenním kontaktu s německou kulturou. Toto pro mě byla obrovská životní zkušenost, za kterou jsem velmi vděčná, protože mi rozšířila obzory a utvořila moji osobnost. Sama jsem si prošla spoustou jazykových škol a poznala spoustu různých lektorů. Své jazykové znalosti jsem oficiální cestou zakončila certifikatém německého jazyka TELC C1, avšak vzdělávám se neustále.

Myslím si, že každý člověk potřebuje osobitý styl výuky, aby ho jazyk, nebo cokoliv, co se učí, bavilo a naplňovalo. Proto se budu snažit každého studenta poznat jako člověka a pomoci mu naučit ho jazyk zábavně a natrvalo. Přes svoje zkušenosti se složitou počáteční cestou v zahraničí i životem, jsem schopná poradit i těm, kteří se zajímají o práci, život nebo studium v Německu.

V roce 2017 jsem se vrátila do rodné hroudy, ale zůstala pracovat ve svém oboru zubařiny, v malém německém městě Zittau v Sasku. Zde jsem působila do letošního dubna, momentálně jsem na mateřské dovolené a ráda bych zúročila svoje znalosti a pomohla poznat zájemcům krásy tohoto tvrdého jazyka, který je nedílnou součástí naší minulosti, přítomnosti i budoucnosti.

Ve volném čase ráda cestuji, poznávám jiné kultury, vařím speciality různých kuchyní, čtu, zpívám a tancuji se svoji dcerkou. Zbožňuji přírodu a její čaro, ale dokážu ocenit i rychlý technický pokrok.

Budu se těšit na společné lekce a různorodá témata, které během nich probereme.


Klára Hoffmannová

Uprostřed každého problému se nachází řešení!

Jak bych popsala sama sebe? Mladá studentka, která ví co od život chce, cílevědomá s velkými ambicemi pro svůj budoucí a snad i úspěšný život. Jsem otevřená novým věcem, ráda se vzdělávám ve všech oblastech. Přijímám každou příležitost, která se mi naskytne  a rozhodně nelením a do věci se pouštím po hlavě a hlavně s chutí a nasazením!

Svůj život beru jednoznačně jako Výzvu a plně souhlasím s mottem: „jaké si to uděláš takové to máš,“ a i z tohohle důvodu miluju zkoušet nové věci.

Zabývám se o  zero waste, sporty a zdravý životní styl a psychickou rovnováhu. Jsem rekreační sportovec co se rád cítí dobře a dělá něco pro své zdraví. Úzce s tím souvisí i zdravá strava, která mi určitě není cizí. Protože mám mnoho koníčků, zálib i povinností je důležité také umět si vše naplánovat. Proto se snažím svůj čas naplánovat tak abych byla co nejvíce produktivní, ale měla přitom zdravý životní styl a psychickou pohodu.

Dokážu i říci, že mám mnoho zkušeností, které chci lidem předávat, dělat jim hezčí den či dokonce život. Nemyslím si, že učení musí být vždy nuda! Své hodiny se snažím vést pozitivně a motivačně. Uplatňuji individuální přístup a stavím na komunikaci a domluvě s lidmi. Chci, aby hodiny nebavili jenom klienty, ale i mě samotnou a také se vždy snažím být trpělivá a vstřícná.


Elina Gafurova

Nezáleží na tom, s čím si přišel, ale s čím odcházíš.

Ahoj, jsem trochu čarodějka, ktrerá se ráda  baví s lidmi. Mám navíc v krvi něco organizovat a zkoumat. Jako rodinná mluvčí ruského jazyka ráda vysvětlím pravidla a vyřeším vaší pochybnosti ohledně ruštiny, která je pouze zdánlivě velmi blízká češtině. Angličtina patří mezi mé koníčky a velmi ráda s ní pomáhám i ostatním.

Studovala jsem bilingvální gymnázium, díky kterému jsem získala maturitu z angličtiny a ruštiny. Momentalně jsem studentkou Mendelové Univerzity. V akademickém roce 2017/2018 jsem absolvovala studijní pobyt na Zemědělské univerzitě v Aténach, chtěla jsem získat zkušenost, která je v životě k nezaplacení.  Osobní čas využívám čtením psychologické literatury a jógou. Od malička mám hodně blízko k cestování.


Bc. Kateřina Turbaková

Život nás neustále staví do mnoha situací. Záleží jen na nás, jakým způsobem se k nim postavíme, co si z nich vezmeme a jak se z nich poučíme.

Během dospívání se ve mně zrodila silná a intenzivní touha po cestování, poznávání cizích kultur a pobytu v horách/přírodě. Často cestuji sama a hodně lidí si myslí, že jsem tak trochu bláznivá, ale já si myslím, že je to velmi obohacující. Člověk pozná sám sebe ze všech slabých i silných stran, rozvíjí svou osobnost a získá nádherné životní zkušenosti. Navíc mohu být v kontaktu s místními lidmi, což mi pomáhá poznat danou kulturu a zemi.

Mezi mé záliby patří běh v terénu a horolezectví. Nejčastěji mě potkáte s batohem na zádech a v pohorkách. Ráda cvičím acroyogu a jsem takový amatér při praktikování meditace. Před pár lety jsem nalezla kouzlo chůze po slackline a od roku 2015 v zimě vyrážím do Švédska, kde jezdím se psím spřežením. Dále také ráda čtu, zajímám se o zdravou výživu/bylinky a východní náboženství.

Angličtina, dá se říct ovládla svět, a v dnešní době je opravdu nezbytným jazykem. Domluvíme se s ní téměř kdekoliv. Angličtina mne provází už od školních let, ale nejvíce jsem se ji naučila za pochodu v zahraničí, kdy jsem zároveň odbourala veškeré bloky a jazyk se pro mne stal přirozeným. Už od střední školy jsem prošla řadou pracovních pozic, které mi rozhodně rozšířily obzory a získala jsem tak neocenitelnou praxi v různých oborech. Mimo jiné, po vysoké škole jsem pracovala rok v Anglii, kde jsem se starala o handicapované. Doučovala jsem také i děti základní školy jako dobrovolník v Muzeu romské kultury v Brně.

Ráda budoucím klientům pomohu s rozvojem jejich mluvy, gramatiky i slovní zásoby. Jsem otevřená jakékoliv věkové skupině a různým potřebám klienta, dle nichž budu sestavovat průběh našich hodin tak, aby byly efektivní a rozmanité. Jsem si vědoma, že každému vyhovuje jiný styl a praktiky. Nicméně zaměříme se na to, co Vám dělá největší „problém“ a společně to proměníme v pravý opak.

Velmi se těším na nová setkání.


Jana Lineková

Už dnes jsi dost dobrý... to ale neznamená, že zítra nemůžeš být ještě lepší!

Lektorka anglického a španělského jazyka a dobíječ pozitivní energie.

Mé dvě největší vášně v životě jsou cizí jazyky a osobnostní rozvoj. Cizí jazyky, protože miluji cestování a poznávání nových míst a cizích kultur, a osobnostní rozvoj, protože prostě nikdy nejsme tak dobří, abychom nemohli být ještě lepší.

Cizí jazyky jsem studovala všude, kde se v tradičním školství dá – na střední škole, na vysoké, ve standardních jazykových školách. Nakonec jsem však zjistila, že osobně pro mě nejlepší způsob „učení se jazyků“ je paradoxně jejich aplikace v praxi – komunikace s rodilým mluvčím, ať už mluvená či psaná, a světe div se, když jsem si po obdržení certifikátu CAE myslela, jaký nejsem frajer, měla jsem teprve zjistit, že dokonce i několikaletá praxe překladatelky a korektorky v překladatelské agentuře mě jazykově posune na úplně jinou úroveň, než kdy dokázalo tradiční školství.

Mou druhou životní láskou (kromě cizích jazyků) je osobnostní rozvoj. Řekla bych, že jsem skoro až závislá na svém vlastním posunu, a větší radost mi činí snad už jen to, když můžu díky svým vlastním zkušenostem a znalostem pomoci někomu jinému. Vždy, když jinému člověku pomůžu – podívat se na situaci z jiného úhlu pohledu, přijít si na to, co předtím neviděl, zvednout si sebevědomí, dobít se pozitivní energií či se mi jen svěřit s tím, co ho tíží na srdci – cítím, jak to zpátky dobije pozitivně i mě. Tak jsem si jednoho dne řekla, že s tím přece nemusí zůstat jen u mě a u mých blízkých a přátel.

Podle mě na každém jedinci 100% záleží. Nemusíme změnit celý svět, ale když pomůžeme jednomu člověku, pro něj to může znamenat jeho celý svět. To vím sama podle sebe a budu ráda, když právě pro Vás budu moci udělat to samé.


Olívia Zelenáková

Zmena je život.

Angličtina ma bavila už od detstva, okrem klasickej výuky na škole a v jazykovkách som sa v nej vŕtala aj vo voľnom čase a doučovala všetkých naokolo. Keďže milujem cestovanie, hlavnou motiváciou pre mňa bolo vedieť sa dorozumieť (takmer) kdekoľvek vo svete a angličtina to človeku umožní.

Počas štúdia cestovného ruchu som pôsobila ako tutorka pre Erasmákov, ktorí prišli študovať do Brna a tak sa pre mňa dennodenná komunikácia v angličtine stala prirodzená. Najviac ma však posunul študijný pobyt v zahraničí a následne práca v medzinárodnej spoločnosti. Tam som zistila, že ma zo všetkých mojich pracovných povinností úplne najviac bavilo zaúčanie nováčikov, preto som sa rozhodla ísť touto cestou.

Okrem cestovania sú mojou veľkou vášňou párové tance bachata, salsa a kizomba, ktorými trávim prakticky všetok svoj voľný čas a je to pre mňa úžasný spôsob ako si dobiť baterky. No a keď náhodou netancujem, tak ma s veľkou pravdepodobnosťou nájdete v parku na slackline :) 

Hodiny sa budem snažiť maximálne prispôsobiť potrebám každého z Vás a už teraz sa moc teším!