ODKLÁDACÍ TAKTIKY A PŘEKONÁNÍ STRACHU

Odkládací taktiky zahrnují jakékoliv chování, které vám bere čas a energii, takže vám jich nezbýva dost na to, abyste se soustředili na své skutečné priority.

Účelem odkládacích taktik je zabránit vám, abyste se pohnuli kupředu.

Představují vaše nevědomí a způsob, jakým vás ego chrání před zkušeností odmítnutí nebo zklamání z nesplnění vašich snů.

Odkládací taktiky zajišťují, že se plnění vašich snů nachází trvale ve stadiu pozastavení. Tím vás chrání před bolestí z jejich neuskutečnení, pokud byste se rozhodli za svými sny jít.

Aktivní kroky odkládáme, protože ego tvrdí, že jít za svými sny je nebezpečné.

Ego říká, že to nezvládneme, vysmějí se nám, nebo budeme odmítnuti a také možná všechno a všechny ztratíme.

Ale sny stejně jako loterijní losy mohou dojít naplnění, jen když to s nimi zkusíme.

Popravde řečeno, každý úspešný človek měl a stále mívá pochybnosti.
Prohry a odmítnutí nedělají radost nikomu!

A všichni úspešní lidé také museli přijmout určitá emocionální, finanční a někdy i fyzická rizika, aby mohli své sny naplnit.

Obchodník otevřením nového obchodu riskuje peníze. Spisovatel riskuje odmítnutí a ztrátu času stráveného psaním a přípravou materiálu pro vydavatele. Umělec riskuje ponížení, pokud ostatní jeho dílo neocení. Když mluví o sociálních problémech, aktivisté riskují nálepku konspiračních teoretiků, negativistů nebo paranoiků.

Hra na jistotu vás v životě nikam neposune. Hra podle pravidel vám jedničku ze života nevyslouží.
Veřejně vyslovený názor vás vždy vystaví tváří v tvář kritizujícím teoretikům.

Ale víte co?
Pokud vás někto kritizuje, pak to znamená, že má čas na to, aby posuzoval ostatní. Je to čas, který by onen človek měl ve skutečnosti věnovat svému vlastnímu životnímu poslání, nemyslíte?

Každý den věnujte alespoň jednu hodinu ukutečnění svého snu. Je jedno, co konkrétně uděláte, ale už to, že něco – cokoliv – děláte, způsobí, že se hojnost rozproudí.

Autorka článku: Mgr. Nikoleta Manduchová

Komentáře