Získejte zpátky svůj čas a zbavte se toho, co vám ho bere.

Už jste někdy přemýšleli, jaké by to bylo, kdybychom ze své domácnosti doslova „vyhodili“ televizi? V dnešní době je naprostou součástí každé rodiny, a když si zařizujeme bydlení, tak první věc, co nás může napadnout je, že potřebujeme sehnat televizi. Neodmyslitelně se už stala naší pomocnicí, při které zaháníme nudu, zastává roli kulisy, když jsme doma sami a především nás také ukládá, když se chystáme spát.

My jsme se na to ale podívali z jiného pohledu a televizi jsme z našich bytů na nějakou dobu zavřeli do krabice. Co se asi dělo potom?

„Holka, jdeš na chvilku do chládku“ – den první

Televize je bezpečně v krabici a zkusme se trochu naladit co se vlastně v tom prostoru, kde už není ta ultra tenká krasavice, která vám vždy povídá do toho, na co se máte koukat a že spát máte, až ten film skončí, že vlastně ty reklamy co vám dennodenně ukazuje, jsou pro vás jenom dobře, neboť víte, co momentálně frčí, co si máte zase koupit a jak svět v reklamě je tak dokonalý. No mnohdy mi to nechávalo pěkný „mindrák“ :D. Ale s velkou pravdivostí vám můžeme potvrdit, že jakmile televize z prostoru zmizela, bylo pocítit najednou takové pročištění prostoru, více světla.

Člověk jako kdyby ztratil okovy a byl ihned volný. Je to jako způsob, kdy by vám televize určovala, co budete v jakou hodinu dělat: př. „Je 20:00 jdu se podívat na nějaký film“. Přitom ani nemusíte mít náladu se koukat na televizi a chcete si třeba číst.

Když pak v televizi žádný poutavý obsah není, tak člověk dokola přepíná mezi stanicemi a je doslova vzteklý, že tam nic nedávají.

Přitom jí může vypnout a dělat cokoliv jiného. Proto první co jsme ve velké míře zaznamenaly, byla svoboda a s tím spojená svobodná volba, že si den a čas plánuji dle sebe. S tím přišlo také i více tvůrčí energie, lepší nálada a spánek.

Děje se to právě tak, protože televize i když je vypojená z provozu, byť ji jen vypnete ze zásuvky, nebo ovladačem, tak máme stále na blízku. Vydává jemné elektromagnetické vlny, které narušují váš spánek, a dalo by se říci, že mění vibrace vašeho mozku, který díky tomuto záření musí zvyšovat svojí aktivitu. Snad to může být i důsledkem toho, že se ráno probouzíme o to více unaveni.

Člověk tímto rozhodnutím poznává sám sebe a to co ho skutečně baví.

O to více je horší ta skutečnost, že televize je jakýmsi prostředníkem – kanálem, pomocí něhož se nám dostávají do podvědomí marketingové informace, na které nevědomě reagujeme v běžném životě. Svět je tímto velice důmyslně promyšlený. Jakmile vidíme nějaký produkt, kterému jsme zrovna nemuseli při sledování televize v čase reklamy věnovat velkou pozornost a spatříme jej někde za výlohou obchodu, tak naše podvědomí vyšle signál a za pár minut si už daný výrobek odnášíme z prodejny. Náš mozek je jako jedna velká databáze myšlenek a podmětů, o kterých ani nemusíme vědět, že je máme hluboce uložené ve své mysli.

Protože jsme už přestaly naše podvědomí tzv. krmit těmi nesmysly tak na další den po vyřazení televize jsme zaznamenaly během rána velkou očistu našeho podvědomí, neboť se doslova naše sny pomátly a byly spojené s velkou čistící procedurou. Není náhodou, že se nám zdaly sny spojené s pronásledováním. Televize je velkým prostředkem k manipulaci vašeho podvědomí. Neustále nás navrací do časového smyčky, vteřinu po vteřině, program po programu a to je potřebné si uvědomit. Čas neskutečně v této časové proměně je o něco rychlejší a nějakým způsobem televize, tomu dodává ještě rychlejší tempo s naložením vašeho času. Samozřejmě v dnešní době to není už jenom televize, ale i veškerá elektronika, především mobilní telefony.

Bez televize můžete zaznamenat mnoho nádherných momentů, kdy si povíte, že máte vlastně času na rozdávání.

Váš denní režim se najednou bude měnit, budete chodit dříve spát, aniž by vám televize určovala, kdy už je ten správný čas.

Zaznamenáváme i zlepšení našich mezilidských vztahů s rodinou. Také si lze povšimnout, že za celý den stihnete tolik věcí a jste z toho doslova nadšení. A televize? Myslím, že už nadobro zůstane tam, kde má své místo. V krabici.

Vstupte do nového obývacího pokoje/ložnice bez televize..

Neboť tam, kde stála televize, může stát nový koutek vašeho nového Já, neboť jste konečně pánem svého vlastního času a to je to, oč tu běží.

……..pojďte do toho také……

Autorky článku: Kateřina Havlíčková & Nikoleta Manduchová

Komentáře