Zpráva pro všechny, kteří ještě stále o sobě a svých schopnostech pochybují!

Dnes nám do centra přišel zajímavý email se zájmem o pozici lektorky anglického jazyka. Zajímavý byl proto, že se mě slečna jako první bod ptala na to, jakou úroveň jazyka musí mít, aby se o danou pozici mohla ucházet.

Víte jaká byla moje odpověď? Následující:

Myslím, že pokud má člověk o danou náplň práce opravdu zájem, tak úroveň nehraje tu hlavní roli, která rozhoduje o tom, zda danou pozici bude nebo nebude vykonávat. Protože člověk se paradoxně nejvíc ten jazyk naučí tím, že ho sám učí.

A proč vám tento příspěvek vůbec píšu? Protože se neustále setkávám s tak šikovnými lidmi, kteří mají tak nízké sebevědomí, tak nízkou sebe hodnotu. To, zda se člověk stane dobrým lektorem se stává tehdy, když to dělá srdcem a proto, že ho to baví. Protože jakmile ho to baví, tak se chce v daném jazyku zdokonalovat sám, aby studentovi mohl předat na hodině ještě více. A o nějaký rok mílovými kroky přeskočí ve své odbornosti někoho, kdo se na začátku oháněl certifikáty a super kvalifikacemi, ale pýcha ho zatemnila natolik, že na sobě už přestal pracovat.

Nenechte se pohltit nefunkčním systémem, který nás neustále přesvědčuje o tom, že na něco nemáte, a že něčeho nejste dost hodni. A to byl právě i záměr, proč naše Vzdělávací centrum ALTYA vzniklo. Protože tento nefunkční systém už podporovat nechceme. Vzniklo proto, abyste viděli a věděli, že stále tu existují lidé, kterým záleží na tom, jak naše budoucnost bude vypadat. A jestli vám na tom záleží taky, tak sdílejte tento článek pro všechny, kteří přesně toto potřebují teď slyšet.

S láskou za celý náš tým

Mgr. Nikoleta Manduchová

www.altya.cz 

Zajímáte se o dané téma, nebo chcete o daných tématech vědět ještě více? Přidejte se do naší uzavřené facebookové skupiny, kde vám na vše vaše dotazy s radostí odpovíme. Do skupiny se můžete přidat kliknutím zde

Komentáře