Jak rozumět anglicky a nevěnovat tomu ani minutu denně navíc?

Rozumět rodilému mluvčímu i bez nadměrného a vysilujícího soustředění se a mluvit bez toho, abychom nad tím museli nějak zvlášť přemýšlet. Není to snad cíl každého, kdo se začal učit cizí jazyk?

Jistě všichni známe způsob výuky anglického jazyka v tradičním školství. Tady trochu gramatiky, tady nějaká slovíčka, tady writing, tady listening, tady trochu speakingu. 🙂 

Výsledkem obvykle je, že když se nás někdo zeptá, co v angličtině znamená slovo „window“, tak umíme odpovědět. Nebo třeba umíme vysvětlit základní teorii použití předpřítomného času.

Avšak to, co mělo být především výsledkem výuky anglického jazyka, a to umět se anglicky domluvit, spoustě z nás i po letech výuky dělá problémy.

A přitom bychom nějakému tomu rodilákovi možná i celkem rozuměli, kdybychom text jeho řeči viděli někde napsaný. Ale vždyť my jsme se přece učili ve škole anglicky několik let, tak jak to, že nám to zní, jakoby na nás rodilý mluvčí mluvil snad marťansky?!

Dobrá zpráva je, že se s tím dá něco dělat a rodilým mluvčím se můžeme naučit porozumět. Ještě lepší, že na to ani zdaleka nebudeme potřebovat těch 10 let (jako nám zabralo to „studium“ jazyků na školách).

Samozřejmě nám to každému bude trvat jinak dlouhou dobu. Záleží na množství poslouchaného projevu, mluvčích, typu materiálů, na naší aktuální úrovni angličtiny a především na každém z nás, protože jsme každý zcela jedinečný a nezaměnitelný.

Podělím se s vámi o svou osobní zkušenost – jak však říkám, neberte to jako vodítko pro vás. Jen spíš jako důkaz, že to jde, a já se proto rozhodla s vámi o své poznatky podělit.

 A kdo vlastně jsem? 🙂

Moje jméno je Jana Lineková a jsem lektorkou anglického a španělského jazyka. Původně jsem se tyto dva jazyky začala učit v tradičním školství (asi tak jako všichni). Tam kvalita výuky většinou kolísala zejména podle kvality učitele. Po maturitě jsem ovládala (hlavně teoreticky) více méně veškerou gramatiku v jazycích používanou a značnou část slovní zásoby. Ovšem i přesto mi dělalo problémy dát jazyk dohromady – mluvit plynule a přirozeně a rozumět rodilým mluvčím.

Na metody popsané v této elektronické příručce jsem si přišla sama a tak nějak postupně. Úplně mi tyto zkušenosti změnily pohled na učení se jazyků a díky nim jsem zjistila, že to jde i zábavně a překvapivě snadno.

Rozhodla jsem se proto s vámi o své zkušenosti podělit, jelikož vím, že je stále u nás hodně lidí, kteří jsou na tom jazykově podobně, jako jsem já byla na škole. A já vím, že to tak zůstat nemusí, byla by tedy obrovská škoda nechat si tyto informace pro sebe.

Na svých hodinách pracuji se studenty podobným způsobem. Jak gramatiku, tak slovní zásobu procvičujeme prakticky a snažíme se propojovat probíranou látku se studentovým životem.

Věřím tomu, že všichni se můžeme naučit v praxi používat cizí jazyk bez sebevětší námahy. Ba co víc, že si jej můžeme zamilovat, i když jsme ho na škole možná až nesnášeli. My na to máme! 🙂

Co tím získáme, budeme-li aplikovat metody popsané v této elektronické příručce?

  • Budeme rozumět rodilým mluvčím bez sebevětších potíží
  • Angličtina se pro nás stane přirozenou, podobně jako náš mateřský jazyk, a nebudeme už více v duchu přemýšlet nad tím, jak a kdy kterou gramatiku použít
  • Budeme při komunikaci v angličtině používat naši „anglickou hlavu“
  • Porozumění a pasivní znalost jazyka jsou důležité základy pro další, tj. aktivní znalost. Pouhý poslech jazyka a pasivní znalost jsou jako základy domu. Tak jako se v pouhých základech bydlet nedá, tak nás pouhý poslech nenaučí plynně mluvit. Čím však pevnější základy, tím stabilnější dům. A čím lepší pasivní znalost, tím snáze se pak buduje ta aktivní
  • Pokud však chcete svou jazykovou znalost posunout na ještě vyšší úroveň, budeme se tady věnovat i tomu, jak následně na tu aktivní znalost. Té pasivní znalosti nebudeme muset věnovat ani minutu našeho času navíc. Na tu aktivní nám stačí max. 5-10 min. denně
  • Všechno tam, kde se právě nacházíme. Žádné docházení nikam. Nebudeme muset vycestovat nikam do zahraničí či si shánět jako nove kamarády rodilé mluvčí

Co všechno tato příručka obsahuje?

  • Průvodce pro poslech angličtiny – jak a kdy poslouchat, aniž bychom si na to museli vyhrazovat čas navíc?
  • Jak najít zdroje? Co poslouchat, aby nás to bavilo a nebyla to pro nás nudná povinnost?
  • Kde všude kromě poslechu se ještě dá obklopit angličtinou?
  • Jak na aktivní úroveň angličtiny – jak následně s materiály pracovat dál, abychom pasivní znalost posunuli na aktivní?
  • Efektivní a časově nenáročné výukové metody – konec náročnému a zbytečnému biflování se!
  • Zdroje pro poslech angličtiny. Když nevíte coby, najdete to...... v této příručce. Nejrůznější náměty na zdroje seřazené od úrovní nižších po úroveň „rodilý mluvčí".

Zde vám přikládam i několik referencí mých výsledků 🙂 

V této jediné příručce vám tedy předám své zkušenosti, na které jsem já přicházela během několika let. Ušetří vám spoustu času a námahy a pomůže vám vaši angličtinu posunout na vaši vysněnou úroveň.

 

Cena elektronické příručky je 175 Kč. Pro zakoupení, stačí vyplnit formulár níže.

 

Přestaňte snít o tom, jak se naučit cizí jazyk. Naučte se 🙂 

 Kontakt | Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů
Copyright © 2020, Vzdělávací centrum ALTYA, s.r.o.