Rozdíly v užití německých slov

Šikovná příručka pro úrovně A1-C1

Němčina, tak jako i ostatní jazyky, má někdy své záludné stránky. A to nejen co se týče gramatiky, ale i slovní zásoby. Určitě jste se mnohokrát setkali s tím, že jeden český význam se dal v němčině říct různými způsoby. Nebo že jedno německé sloveso se překládá v různých situacích vždy jinak.

V slovnících však ne vždy najdeme odpověď na to, které slovíčko v jakém kontextu použít. A právě proto jsem pro vás připravila tuto příručku, ve které najdete nejen ta nejčastěji používaná a zaměňovaná podstatná a přídavná jména, ale hlavně slovesa a taktéž i spojky či příslovce.

To, v jakém kontextu použijeme sloveso annehmen a v jakém aufnehmen + ještě více jak 100 dalších výrazů, se dozvíte právě v této příručce. 

Všechna slova jsem vybírala na základě vlastní lektorské zkušenosti a vybrala jsem ta nejčastější, která dělala mým studentům problém jak v psané, tak mluvené formě.

Co všechno tato příručka obsahuje?

Níže vám přikládám i obsah příručky. Celá příručka obsahuje 65 stran. Kromě samotných rozdílů a vysvětlení jsem pro vás na konci celé příručky připravila i praktické opakování naučených poznatků. Osvojené poznatky si můžete procvičit v 27 větách, a navíc jsem vám pod danými větami připravila i řešení, abyste mohli s danými poznatky pracovat ještě efektivněji.

PRO ZVETŠENÍ KLIKNĚTE NA OBRÁZEK

A kdo vlastně jsem a čemu se věnuji?

Hallo, mein Name ist Nikoleta Manduchová 🙂 Jsem pedagožka, překladatelka, lektorka jazyků (vystudovala jsem studium germanistiky) a momentálně se věnuji doktorskému studiu na pedagogické fakultě v Brně se zaměřením na didaktiku cizích jazyků.

Na našem blogu jsem pro vás sepsala několik vzdělávacích článků, tvořím pro vás mnoho jazykového obsahu, který můžete sledovat na našem Facebooku a také veškerý obsah najdete i v naší databázi materiálů. Vytvářím různé didaktické materiály z němčiny pro učitele a studenty a toto je v pořadí moje čtvrtá publikace, která vám má studium němčiny ještě více usnadnit a zefektivnit.

Kromě toho se v naší společnosti věnuji i přednáškám, workshopům a seminářům pro děti, mládež, rodiče či pedagogy, týkající se vzdělávání. Poskytuji také osobní konzultace na různá témata efektivního jazykového vzdělávání či efektivního vzdělávání obecně pro školy a firmy.

Pro koho je tato příručka vhodná?

  • Pro kohokoliv, kdo se už němčinu někdy učil nebo se ji stále učí. Je vhodná jak pro úplné začátečníky, tak i velmi pokročilé uživatele němčiny.
  • Pro každého, kdo se chce naučit myslet německy a nespoléhá na to, že "oni mu to budou rozumět tak či tak" 🙂
  • Pro každého, kdo se nechce spoléhat pouze na učebnicovou němčinu, ale chce si osvojit praktickou němčinu se všemi jejími krásami i tajemnými zákoutími.
  • Pro všechny, kteří se potřebují připravit na jazykové zkoušky (maturity, státní zkoušky, certifikáty apod.).
  • Pro všechny, kterým není jedno, v jakém stavu jejich němčina je, a nechtějí už více zkoušet metodu: pokus - omyl.
  • No a také pro všechny, pro které je němčina srdeční záležitost a chtějí nabrat ještě více nových informací a znalostí.

Zde vám přikládam i několik referencí mých výsledků 🙂 

V této příručce vám tedy předám své praktické zkušenosti a nabyté vědomosti, které vám pomohou si osvojit němčinu tak, že už více nebudete na pochybách, jaký výraz v jaké situaci použít. Ušetří vám spoustu času a námahy hledání správných vysvětlení ve slovnících nebo na googlu a pomůže vám vaši němčinu posunout na vaši vysněnou úroveň.

 

 

Cena této elektronické příručky je 312 Kč.

 

Pro zakoupení stačí vyplnit formulář níže.

 

Přestaňte snít o tom, jak se naučit německy. Naučte se 🙂 

 Kontakt | Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů
Copyright © 2023, Vzdělávací centrum ALTYA, s.r.o.