Rozdíly v užití německých slov
Šikovná příručka pro úrovně A1-C1

Němčina, tak jako i ostatní jazyky, má někdy své záludné stránky. A to nejen co se týče gramatiky, ale i slovní zásoby. Určitě jste se mnohokrát setkali s tím, že jeden český význam se dal v němčině říct různými způsoby. Nebo že jedno německé sloveso se překládá v různých situacích vždy jinak.

V slovnících však ne vždy najdeme odpověď na to, které slovíčko v jakém kontextu použít. A právě proto jsme pro vás připravili tuto příručku, ve které najdete nejen ta nejčastěji používaná a zaměňovaná podstatná a přídavná jména, ale hlavně slovesa a taktéž i spojky či příslovce.

PŘÍRUČKA MOBILNÍCH APLIKACÍ

Milí studenti,
v této příručce mobilních aplikací najdete rozebraných 8 aplikací, které pracují s dlouhodobou pamětí a můžete je používat při učení nové slovní zásoby. Náš tým udělal už za Vás tu práci, že jsme ze skutečně široké nabídky vybrali ty nej aplikace, které můžete hned zapojit do Vašeho učení. Tato příručka Vám proto šetří mnoho času, instalování a odinstalovávání vhodných a nevhodných aplikací. S námi jdete jednoduše už  přímo na jistotu 🙂 Příručku si můžete koupit za 75,- Kč.

Celá příručka obsahuje:

  • 20 stran nadupaného obsahu;
  • 8 detailně rozebraných aplikací (ANKIDROID, BRAINSCAPE, LEARNMATCH, BABBEL,  QUIZLET, CLOZEMASTER, DROPS, MEMRISE), pomocí kterých se můžete učit novou slovní zásobu efektivně a do dlouhodobé paměti;
  • otestované a vyzkoušené našimi lektory v praxi;
  • detailně rozebrány výhody a nevýhody každé aplikace;
  • grafické návody, jak s aplikacemi pracovat;

DER? DIE? DAS?

 JAK si konečně zapamatovat německé členy BEZ BIFLOVÁNÍ?

Věděli jste, že... 

  • ...v mnoha případech není vůbec nutné, abyste se členy podstatných jmen v němčině automaticky biflovali zpaměti?
  • ...existuje totiž několik pravidel, která když si zapamatujete, tak většinu členů uvedete k podstatnému jménu správně, aniž abyste se je předtím museli učit?

V tomto taháku si proto projdeme první základní pravidlo, a tím je:

Při odvozených slovech se v mnoha případech můžeme řídit podle přípon charakteristických pro mužský, ženský a střední rod. Je třeba ale myslet na to, že i v těchto případech existuje několik výjimek.

Zadejte svůj e-mail a získejte tahák zdarma.

*Vaše osobní údaje (jméno a e-mailová adresa) jsou u nás v bezpečí a budeme je na základe vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů.

*Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracovaním potřebným pro přesměrování na stránku taháku a dalších noviniek od Vzdělávacího centra ALTYA. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko Odhlásit se v každém zaslaném e-mailu.