Bc. Karla Duračinská

Je lektorkou německého jazyka s dlouhodobou praxí v Německu.

„Cílem vzdělání a moudrosti je, aby člověk viděl před sebou jasnou cestu života, po ní opatrně vykračoval, pamatoval na minulost, znal přítomnost a předvídal budoucnost.“  - Jan Amos Komenský

Německý jazyk mě provází od školních let. Poslední roky s ním pracuji však intenzivně. Moje životní cesta mě v roce 2011 zavedla do německého města Baden-Baden, kde jsem měla možnost žít, pracovat a vzdělávat se nejen v jazyce, ale celkově ve způsobu a každodenním kontaktu s německou kulturou. Toto pro mě byla obrovská životní zkušenost, za kterou jsem velmi vděčná, protože mi rozšířila obzory a utvořila moji osobnost. Sama jsem si prošla spoustou jazykových škol a poznala spoustu různých lektorů. Své jazykové znalosti jsem oficiální cestou zakončila certifikatém německého jazyka TELC C1, avšak vzdělávám se neustále.

Myslím si, že každý člověk potřebuje osobitý styl výuky, aby ho jazyk, nebo cokoliv, co se učí, bavilo a naplňovalo. Proto se budu snažit každého studenta poznat jako člověka a pomoci mu naučit ho jazyk zábavně a natrvalo. Přes svoje zkušenosti se složitou počáteční cestou v zahraničí i životem, jsem schopná poradit i těm, kteří se zajímají o práci, život nebo studium v Německu.

V roce 2017 jsem se vrátila do rodné hroudy, ale zůstala pracovat ve svém oboru zubařiny, v malém německém městě Zittau v Sasku. Zde jsem působila do letošního dubna, momentálně jsem na mateřské dovolené a ráda bych zúročila svoje znalosti a pomohla poznat zájemcům krásy tohoto tvrdého jazyka, který je nedílnou součástí naší minulosti, přítomnosti i budoucnosti.

Ve volném čase ráda cestuji, poznávám jiné kultury, vařím speciality různých kuchyní, čtu, zpívám a tancuji se svoji dcerkou. Zbožňuji přírodu a její čaro, ale dokážu ocenit i rychlý technický pokrok.

Budu se těšit na společné lekce a různorodá témata, které během nich probereme.


Články:

Duální systém vzdělávání v NěmeckuDuales Ausbildungssystem - https://altya.cz/dualni-system-vzdelavani-v-nemecku/ 

Němčina Vám může otevřít dveře do jiného světa  – https://altya.cz/nemcina-vam-muze-otevrit-dvere-do-jineho-sveta/ 

 

REFERENCE

Více info o naší výuce najdete na tomto odkazu: https://altya.cz/vyuka-jazyku/

 

Lekce se mnou si můžete objednat níže a do poznámky ve formuláři uvést německý jazyk a mé jméno 🙂 

 

Nejčastěji kladené otázky:

Je skype výuka stejně kvalitní jako výuka osobně?

Naše Skype lekce jsou téměř totožné s osobními lekcemi, dbáme na to, aby student při výuce nebyl nijak rušen faktem, že lekce probíhá distančně. Prostřednictvím sdílení obrazovky a nebo naposílání potřebných materiálů/odkazů studentovi před danou lekcí; vytvoříme podmínky takřka totožné, jako při osobní lekci. Snažíme se našim studentům vyjít vstířc jak jen to jde – a to ve všech oblastech. Ať už se jedná o preferované způsoby výuky, aktuální potřeby související například s povinnostmi do školy/práce (samozřejmě týkající se jazyků) a další. Pro odkládání a omlouvání smluvených lekcí máme nastavena obecná pravidla, avšak jsme lidé stejně jako vy. Proto se Vám budeme snažit vždy maximálně vyhovět 🙂

Je výuka pro mě, i když nejsem technický typ?

Tato výuka není technicky vůbec náročná, jediné, co musíte vědět, je umět spustit Skype, nebo Messenger znát své jméno v dané aplikaci a umět v aplikaci potvrdit přidání kontaktu, o který vás požádáme před zahájením lekcí. Samotné lekce technicky náročné nejsou.

Poskytujete slevy a cenově výhodné akce?

Jednoznačně! Pro aktuální nabídku časově limitovaných slev – například pro studenty, pro skupinky 2+1 zdarma, pro páry a další, je třeba sledovat náš facebookový profil Vzdělávací centrum ALTYA. Buďte s námi v obraze a dostaňte se tak k opravdu výhodným možnostem vzdělávání!