Němčina Vám může otevřít dveře do jiného světa

Sprechen Sie Deutsch?

Jedna otázka, která Vám může otevřít dveře do jiného světa.

Ano, spousta z nás se německý jazyk učila školským systémem na základní, střední nebo vysoké škole. A spousta z nás má obrovský strach tento jazyk použít, i když jeho základy kdesi v hlavě má.

Nebo má blok právě ze školy a myslí si, že je to ošklivý a nepotřebný jazyk.

Je to velká škoda, že strach nebo předsudky brání používat vědomost, kterou dávno ovládáme, nebo bychom chtěli ovládat.

Němčina není složitá, jenom složitě zní. Je to jazyk, který používá gramatiku jednodušší než je ta česká a má spousta tzv. „ulehčováků“, které se dají snadno naučit.

Naopak umět komunikovat německy může být obrovskou výhodou v profesním i osobním životě. Jelikož Česká republika sousedí s Německem i Rakouskem, s nimiž ve velkém obchodujeme.

Když jsem v roce 2011 přišla do Německa s maturitou z německého jazyka, byla jsem překvapená, že těžko rozumím a už vůbec se nedokážu domluvit. Ano, byla jsem mladá a nesmělá, ale maturitu z němčiny jsem zvládla na dvojku. Přes počáteční šok jsem už po 2 měsících byla schopná rozumět i komunikovat normálně. Během dalších pár let jsem němčinu studovala a pomalu se mi otvírali dveře k profesním úspěchům i do německých domácností mých přátel, o kterých jsem přesvědčena, že mi zůstanou do konce života.

A tak moje rada zní: NEMĚJTE STRACH.

Nebojte se, začít se učit německy může kdokoliv a v kterémkoliv věku a na kterékoliv pozici. Spolu to zvládneme 🙂 

P.S. Pokud jste se rozhodli, že už výuku němčiny nechcete odkládat, hodiny se mnou si můžete objednat na této stránce https://altya.cz/vyuka-jazyku/

Autorka článku: Bc. Karla Duračinská

Komentáře