Jana Lineková

Lektorka anglického jazyka a španělského jazyka, dobíječ pozitivní energie a kromě toho se věnuje i vytváření výukových materiálů a zaškolování nových lektorů :)

Kontakt: jana.linekova@altya.cz

"Už dnes jsi dost dobrý... to ale neznamená, že zítra nemůžeš být ještě lepší!"

Mé dvě největší vášně v životě jsou cizí jazyky a osobnostní rozvoj. Cizí jazyky, protože miluji cestování a poznávání nových míst a cizích kultur, a osobnostní rozvoj, protože prostě nikdy nejsme tak dobří, abychom nemohli být ještě lepší.

Cizí jazyky jsem studovala všude, kde se v tradičním školství dá – na střední škole, na vysoké, ve standardních jazykových školách. Nakonec jsem však zjistila, že osobně pro mě nejlepší způsob „učení se jazyků“ je paradoxně jejich aplikace v praxi – komunikace s rodilým mluvčím, ať už mluvená či psaná, a světe div se, když jsem si po obdržení certifikátu CAE myslela, jaký nejsem frajer, měla jsem teprve zjistit, že dokonce i několikaletá praxe překladatelky a korektorky v překladatelské agentuře mě jazykově posune na úplně jinou úroveň, než kdy dokázalo tradiční školství.

Mou druhou životní láskou (kromě cizích jazyků) je osobnostní rozvoj. Řekla bych, že jsem skoro až závislá na svém vlastním posunu, a větší radost mi činí snad už jen to, když můžu díky svým vlastním zkušenostem a znalostem pomoci někomu jinému. Vždy, když jinému člověku pomůžu – podívat se na situaci z jiného úhlu pohledu, přijít si na to, co předtím neviděl, zvednout si sebevědomí, dobít se pozitivní energií či se mi jen svěřit s tím, co ho tíží na srdci – cítím, jak to zpátky dobije pozitivně i mě. Tak jsem si jednoho dne řekla, že s tím přece nemusí zůstat jen u mě a u mých blízkých a přátel.

Podle mě na každém jedinci 100% záleží. Nemusíme změnit celý svět, ale když pomůžeme jednomu člověku, pro něj to může znamenat jeho celý svět. To vím sama podle sebe a budu ráda, když právě pro Vás budu moci udělat to samé.


Články:

Co všechno navíc u nás získáte za cenu jedné lekce? - https://altya.cz/co-vsechno-navic-u-nas-ziskate-za-cenu-jedne-lekce/

Jak na životní štěstí? – https://altya.cz/zivotni-stesti-sebelaska/

Jak obrátit průměrný život ve skvělý ještě dnes? – https://altya.cz/jak-obratit-prumerny-zivot-ve-skvely-jeste-dnes/

Jazykové okénko – Pozdravy ve španělštině - https://altya.cz/jazykove-okenko-pozdravy-ve-spanelstine/

Cestovatelský vlog – Stojí Ibiza opravdu za to? - https://altya.cz/cestovatelsky-vlog-stoji-ibiza-opravdu-za-to/

 

Reference

Co mohou cizí jazyky přinést do vašeho života?

 

Sebevědomí, jistotu, samostatnost

Protože vás už na jazykové úrovni nebude nikdy nic limitovat. Dokážete si vybavit cokoliv, kdekoliv, bez staženého břicha, knedlíku v krku a trapného pocitu.

Více peněz a společenskou prestiž

Protože si můžete říct o lepší pracovní pozici, vyšší plat, můžete jít pracovat do zahraničí. Nebudete v pozici, kdy si zaměstnavatelé vybírají mezi vámi a jinými, ale vy si budete moci vybírat je.

Lepší vzdělání a otevřený svět na dlani

Protože díky skvělé úrovni cizího jazyka se dostanete na kteroukoli vysněnou školu v zahraničí, či výměnný pobyt. Získáte vzdělání a zkušenosti, které vám otevřou dveře možností kdekoliv na světě.

Můžete neomezeně cestovat po celém světě

Protože se díky cizímu jazyku domluvíte téměř všude. Cestování si více užijete, protože vás nebude limitovat jazyková bariéra a dokážete si vyjednat i lepší a levnější podmínky ubytování či jízdného.

Získáte důležité kontakty a přátelství

Protože se nebudete stydět navázat řeč s kýmkoliv na světě a už si více nebudete vyčítat promarněné situace oslovit někoho, kdo byl pro vás důležitý nebo významný.

Budete spokojení sami se sebou

Protože konečně skoncujete s pocity méněcennosti z toho, že cizí jazyk pořádně neovládáte. Protože si budete více věřit a budete mít sami pro sebe větší hodnotu. Budete svou nezávislostí inspirovat svou rodinu, děti, partnera a okolí.

Více info o naší výuce najdete na tomto odkazu: https://altya.cz/vyuka-jazyku/

 

Lekce se mnou si můžete objednat níže a do poznámky ve formuláři uvést anglický nebo španělský jazyk a mé jméno :) 

 

Nejčastěji kladené otázky:

Je skype výuka stejně kvalitní, jako výuka osobně?

Naše Skype lekce jsou téměř totožné s osobními lekcemi, dbáme na to, aby student při výuce nebyl nijak rušen faktem, že lekce probíhá distančně. Prostřednictvím sdílení obrazovky a nebo naposílání potřebných materiálů/odkazů studentovi před danou lekcí; vytvoříme podmínky takřka totožné, jako při osobní lekci. Snažíme se našim studentům vyjít vstířc jak jen to jde – a to ve všech oblastech. Ať už se jedná o preferované způsoby výuky, aktuální potřeby související například s povinnostmi do školy/práce (samozřejmě týkající se jazyků) a další. Pro odkládání a omlouvání smluvených lekcí máme nastavena obecná pravidla, avšak jsme lidé stejně jako vy. Proto se Vám budeme snažit vždy maximálně vyhovět :)

Je výuka pro mě i když nejsem technický typ?

Tato výuka není technicky vůbec náročná, jediné, co musíte vědět, je umět spustit Skype, nebo Messenger znát své jméno v dané aplikaci a umět v aplikaci potvrdit přidání kontaktu, o který vás požádáme před zahájením lekcí. Samotné lekce technicky náročné nejsou.

Proč nenabízíte kurzy?

Celkově slovo kurzy v našem vzdělávacím centru při výuce jazyků nepoužíváme, protože každý člověk je individuální a nedokážeme předem odhadnout kolik času bude potřebovat k dosažení svého jazykového cíle. Proto v našem ceníku nabízíme, že si může člověk předplatit určitý počet hodin a sám se rozhoduje o tom, kolik času chce s výukou jazyka strávit.

Není cena příliš vysoká?

Klasický brněnský průměr za individuální 60minutovou výuku je 490 Kč. A z dlouhodobého hlediska, když navštěvujete klasický jazykový kurz podle pevně stanovené knihy, tak na to, abyste se ten jazyk skutečně efektivně naučili, musíte absolvovat mnohem více výuky jako např. u nás. Tím pádem, když si to spočítáte ročně, tak z dlouhodobého hlediska vlastně proděláte... Co všechno tedy zahrnuje cena za lekci u nás? - 60 min. čistého času pouze pro vás, ale co si budeme povídat, záleží nám na tom, abychom si s našimi studenty vytvářeli dlouhodobé přátelské vztahy, a proto se někdy samotná výuka trochu i protáhne :) - Naše vlastní materiály, vytvořené přímo našimi lektory, které jsou prověřeny časem, zkušenostmi a praktičností, aby vás hodiny vždy bavily a zároveň jste se naučili používat cizí jazyk co nejdříve. - Čas lektora, který sice není studentům přímo viditelný, ale patří k němu maximální příprava na každou jednu hodinu, která zahrnuje výběr vhodných materiálů, vytvoření časového plánu, kontrola domácích úkolů a následně zaslání zpětné vazby. Také výběr bonusových materiálů a obecně přátelský vztah Vám zaručí, že Vám je lektor kdykoliv po ruce nejen na daných 60 min. - Shrnutí po každé hodině, se kterým můžete pracovat ještě i samostatně ve volném čase mimo hodiny s našimi lektory. - Certifikát, který od nás obdržíte po absolvování min. 15 hodin cizího jazyka. - Přátelské vztahy, které zůstávají, i když se rozhodnete už s výukou nepokračovat a ty jsou v rámci hodnot nevyčíslitelné :) A z dlouhodobého hlediska, když navštěvujete klasický jazykový kurz podle pevně stanovené knihy, tak na to, abyste ten jazyk skutečně efektivně naučili musíte absolvovat mnohem více výuky jako např. u nás. Tím padem, když si to spočítáte ročně, tak z dlouhodobého hlediska vlastně proděláte.

Poskytujete slevy a cenově výhodné akce?

Jednoznačně! Pro aktuální nabídku časově limitovaných slev – například pro studenty, pro skupinky 2+1 zdarma, pro páry, kurzy na maturitní a další, je třeba sledovat náš facebookový profil Vzdělávací centrum ALTYA. Buďte s námi v obraze a dostaňte se tak k opravdu výhodným možnostem vzdělávání!